Hotel to nie wyłącznie sypialnie dla gości

Budowlany projekt hotelu nie jest w tej chwili czymś, co ma się możliwość stworzyć w tydzień, przede wszystkim jeżeli pragniemy zrobić to dobrze. Rola ta staje się nieco z większym natężeniem skomplikowana aniżeli zwykły rozkład domu jednorodzinnego lub pawilonu. Powiemy wam wobec tego, na czym dobrze się skoncentrować i co naszkicować w większym szczególe.

Przede wszystkim na początku powinno zastanowić się nad całym planem funkcjonalnym obiektu. Zazwyczaj na samym dole sytuuje się okazałe foyer z recepcją, przebieralnią, przechowalnią bagażu, sejfem oraz skrytkami, przy wejściu niezbędny jest też będący tam przez dwadzieścia cztery godziny na dobę dozorca i kontrola bezpieczeństwa, w której sytuuje się nadzorowanie korytarzy oraz stref dla wszystkich. Również w tym miejscu powinno się zaopatrzyć obiekt w usługi – sklepy dostępne nie tylko od wewnątrz, ale też dla ludzi przechodzących ulicą, co ożywi obiekt. Sprzedawać więc w tym miejscu możemy nie jedynie szlafroki hotelowe i mydełka oraz podarunki z danego miasta, lecz też normalne produkty żywnościowe lub innej kategorii. Czasami należałoby ulokować w tamtym miejscu też bank, fryzjera czy siłownię.
Sprawą zależną od gustu staje się zlokalizowanie lokali gastronomicznych. Optymalny na to jest również dół, lecz czasami świetnym rozwiązaniem okazuje się restauracja na ostatnim piętrze. Krajobrazy z niej są wówczas świetne, tak samo jej bryłę można wyeksponować i zachęcić do skorzystania ludzi, którzy w hotelu nie śpią. Czasem pożądane byłoby nadać jej formę przeszkloną oraz wyróżnioną.

Zaczynając od pierwszego piętra po wyższe, w zależności od projektowanej wielkości, zazwyczaj umieszczone są pokoje. Liczba gwiazdek określa plus minus jak duże powinny być pokoje – sprzęty są zazwyczaj znormalizowane pod modularne szerokości oraz wielkości – i jak wyposażone – czy starczy niezbyt komfortowe niewielkie łoże, czy właśnie powinniśmy wręczyć zainteresowanemu całość na talerzu – jacuzzi, kapcie oraz szlafroki hotelowe, szybko zaopatrywany mini bufet.

szlafroki hotelowe

Jeśli prawidłowo zaprojektujemy hotel, inwestor szybko jest w stanie liczyć na spłatę opłat.

Dodaj do zakładek Link.