Rzucanie nałogów w zasięgu ręki

Rzucanie nałogów w zasięgu ręki

problem nałóg

Rodzaje uzależnień

Nieraz każdy z nas spotkał się z określeniem „uzależniony„. Być może chodziło o nas samych, członka rodziny, znajomego, czy bohatera ulubionego serialu. Mimo wszystko wiemy, jak trudną walką jest rzucanie nałogów, gdy zaczynają one panować nad naszym życiem. Nieistotne czy jest to uzależnienie od alkoholu, papierosów, narkotyków, seksu czy bardziej „nowoczesne” uzależnienie od telefonu, Internetu, operacji plastycznych… wymieniać można w nieskończoność. Ważne jest, by w porę zauważyć, że zaczynają one panować nad naszym życiem i podstępnie niszczy nas, nasze relacje i karierę zawodową.

Specjalista potrzebny od zaraz

Kolejnym istotnym aspektem jest to, że w walce z naszymi demonami nie pozostaniemy sami. Psycholog to osoba, która pomoże nam uświadomić sobie skalę problemu, a także wskaże ścieżki walki z nim. Niezależnie od rodzaju uzależnienia polecana jest terapia indywidualna oraz grupowa. Odbywać się może ona na oddziale terapii uzależnień lub w poradni leczenia uzależnień. Czas trwania terapii, a także jej miejsce, ustalane jest indywidualnie na podstawie siły uzależnienia pacjenta oraz jego wewnętrznych motywacji do walki z nałogiem.

 

problem nałóg

Prywatny trener?

Praktyką pomocną w leczeniu jakiegokolwiek uzależnienia może być także coaching. Coach jest osobistym trenerem, który pozwala swojemu podopiecznemu odkryć drogę do celu — w tym przypadku do wyzbycia się nałogów. Sesje te mogą działać kojąco na uzależnionego, a osiąganie kolejnych celów pobudza motywację i buduje chęć do działania, tak aby wydostać się ze swojego uzależnienia. Warto zaznaczyć, że w naszym społeczeństwie coaching ma mniej negatywne konotacje niż terapia u psychologa, która dla wielu osób może być powodem do wstydu i strachu przed ostracyzmem społecznym.

 

Zacznij działać już teraz

Nie jest ważne, na jaki sposób walki z nałogami się zdecydujesz, istotne jest, byś sam widział sens i efekty swojej walki, ponieważ życie bez uzależnień to lepsze życie, nad którym sam panujesz, nie jesteś zniewolony. A jak dobrze wiemy, wolność uskrzydla oraz daje niesamowitą energię do działania.

Tagi , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.